FANDOM


The Best of Eurovision
770px-Eurovision Song Contest logo.svg
Voditelj(i) Anna Vissi
Elena Gheorghe
Mihai Traistariu
Severina Vučković
Regina Osk
Zoli Adok
Kalomira Sarantis
Dima Bilan
Redatelj antonyo
TV domaćin Flag of Belgium RTBF
800px-Flag of France.svg France 3
Pobjednik Qele Qele
Sustav glasovanja
Postoje 3 polufinala (po 14 pjesama). Iz svakog polufinala prolazi po 7 pjesama (6 odabirom zelevotinga a jedna odabirom žirija). Direkt u finale su dobile članice BIG4.
Broj natjecatelja 46
Music Awards

The Best of Eurovision je bilo prvo izdanje Music Awards. Sudjelovalo je 46 država. Birala se najbolja pjesma na Eurosongu u 21. stoljeću (izuzev Izraela i Maroka).

Polufinala Edit

Prvo polufinale su vodile Anna Vissi i Elena Gheorghe, drugo polufinale su vodili Mihai Traistariu i Severina a treće polufinale su vodili Regina Osk i Zoli Adok.

Finale Edit

Finale su vodili Kalomira Sarantis i Dima Bilan. Pobjedu je odnijela Armenija sa pjesmom "Qele Qele" sa osvojenih 34 boda; 5 bodova ispred drugoplasiranog Islanda i 17 bodova ispred trećeplasirane Švedske. "Qele Qele" je osim titule najbolje pjesme na Eurosongu dobila i titulu himne NSC foruma.


Prvo polufinale Edit

  • Države obojane u narančastu boju su prošle u finale zahvaljujući televotingu, a država obojana u flax-boju je prošla odabirom žirija.


# Država Izvođač Pjesma Jezik Prijevod Publika Žiri
1 San Marino Miodio Complice talijanski Accomplice
4.
6,10
2 Albanija Olta Boka Zemren Lane Peng albanski Heart trapped in time
5.
9,14
3 Danska Niels Brinck Believe Again engleski -
2.
9,22
4 Armenija Sirusho Qele Qele engleski Come On, Come On
1.
9,79
5 Belgija Urban Trad Sanomi umjetnički -
14.
9,13
6 Andora Susanne Georgi Get A Life engleski -
10.
9,19
7 Češka Tereza Kerndlova Have Some Fun engleski -
8.
8,99
8 Rusija Anastasiya Prihodko Mamo ruski, ukrajinski Mother
3.
9,99
9 BIH Hari Mata Hari Lejla bosanski Layla
12.
8,35
10 Švedska Charlotte Perrelli Hero engleski -
7.
10,00
11 Bjelorusija Dmitry Koldun Work You Magic engleski -
9.
7,91
12 Grčka Sakis Rouvas Shake It engleski -
6.
9,72
13 Latvija Marie N I Wanna engleski -
13.
7,66
14 Mađarska NOX Forogj Vilag mađarski Spin, World
11.
9,68


Drugo polufinale Edit

  • Države obojane u narančastu boju su prošle u finale zahvaljujući televotingu, a država obojana u flax-boju je prošla odabirom žirija.


# Država Izvođač Pjesma Jezik Prijevod Publika Žiri
1 Hrvatska Igor & Andrea Lijepa Tena hrvatski Beautiful Tena
6.
8,71
2 Estonija Urban Symphony Randajad estonski Nomads
5.
8,72
3 Azerbajdžan AySel & Arash Always engleski -
8.
9,33
4 Bugarska Elitsa Todorova & Stoyan Water bugarski -
3.
7,01
5 Irska Sinead Mulvey & Black Daisy Et Cetera engleski -
10.
9,99
6 Malta Chiara What If We engleski -
9.
9,97
7 Makedonija Elena Risteska Ninanajna engleski -
12.
8,66
8 Island Yohanna Is It True? engleski -
1.
9,98
9 Ukrajina Ruslana Wild Dances engleski, ukrajinski -
13.
9,90
10 Turska Mor ve Otesi Deli turski Crazy
7.
6,29
11 Rumunjska Elena Gheorghe The Balkan Girls engleski -
2.
8,88
12 Poljska The Jet Set Time to Party engleski -
11.
6,77
13 Maroko Samira Bitaqat Khub arapski Love Message
14.
5,80
14 Srbija Jelena Tomašević Oro srpski Hora
4.
9,92


Treće polufinale Edit

  • Države obojane u narančastu boju su prošle u finale zahvaljujući televotingu, a država obojana u flax-boju je prošla odabirom žirija.


# Država Izvođač Pjesma Jezik Prijevod Publika Žiri
1 Crna Gora Andrea Demirović Just Get Out of My Life engleski -
5.
9,88
2 Finska Hanna Pakarinen Leave me Alone engleski -
8.
9,81
3 Gruzija Diana Gurtskaya Peace Will Come engleski -
7.
9,80
4 Cipar One Gimme, Gimme engleski -
6.
9,86
5 Portugal Vania Fernandez Senhora do Mar portugalski Lady of the Sea
3.
9,79
6 Slovačka Kamil & Nela Let Tmou slovački Fly thought the darkness
4.
6,21
7 Slovenija Nuša Derenda Energy engleski -
11.
9,85
8 Norveška Maria Haukaas Storeng Hold On Be Strong engleski -
2.
9,82
9 Izrael Dana International Diva hebrejski -
10.
6,40
10 Moldova Natalia Barbu Fight engleski -
1.
10,00
11 Nizozemska Edsilia Rombley On Top of the World engleski -
9.
9,83
12 Litva Jeronimas Milus Nomads in the Night engleski -
14.
5,95
13 Švicarska DJ Bobo Vampires are Alive engleski -
13.
6,47
14 Austrija Eric Papilaya Get A Life; Get Alive engleski -
12.
9,78


Finale Edit

# Država Izvođač Pjesma Jezik Prijevod Mjesto Bodovi
1 San Marino Miodio Complice talijanski Accomplice
17.
6
2 Albanija Olta Boka Zemren Lane Peng albanski Heart trapped in time
22.
0
3 Danska Niels Brinck Believe Again engleski -
9.
11
4 Armenija Sirusho Qele Qele engleski Come On, Come On
1.
34
5 Rusija Anastasiya Prihodko Mamo ruski, ukrajinski Mother
13.
10
6 Švedska Charlotte Perrelli Hero engleski -
3.
17
7 Grčka Sakis Rouvas Shake It engleski -
11.
10
8 Hrvatska Igor & Andrea Lijepa Tena hrvatski Beautiful Tena
14.
9
9 Estonija Urban Symphony Randajad estonski Nomads
8.
11
10 Bugarska Elitsa Todorova & Stoyan Water bugarski -
4.
16
11 Irska Sinead Mulvey & Black Daisy Et Cetera engleski -
15.
8
12 Island Yohanna Is It True? engleski -
2.
29
13 Rumunjska Elena Gheorghe The Balkan Girls engleski -
10.
11
14 Srbija Jelena Tomašević Oro srpski Hora
7.
11
15 Crna Gora Andrea Demirović Just Get Out of My Life engleski -
21.
1
16 Cipar One Gimme, Gimme engleski -
16.
6
17 Portugal Vania Fernandez Senhora do Mar portugalski Lady of the Sea
20.
1
18 Slovačka Kamil & Nela Let Tmou slovački Fly thought the darkness
25.
0
19 Slovenija Nuša Derenda Energy engleski -
5.
12
20 Norveška Maria Haukaas Storeng Hold On Be Strong engleski -
12.
10
21 Moldova Natalia Barbu Fight engleski -
6.
12
22 Španjolska David Civera Dile Que La Quiero španjolski Tell Her that I Love Her
23.
0
23 Njemačka Corinna May I Can't Live Without Music engleski -
19.
2
24 Ujedinjeno Kraljevstvo Jade Ewen My Time engleski -
18.
5
25 Francuska Sebastian Tellier Divine engleski, francuski -
24.
0

Ako neke države imaju jednak broj bodova, bolja je ona koja je imala bolji rezultat na Eurosongu.


Sudionici Edit

500px-The Best of ESC Map

Mapa sudionika:
- Plavo: Pobjednik
- Ljubičasto: Finalisti
- Žuto: Nisu se kvalificirali u finale
- Crveno: BIG4